LECZENIE

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie jest zabiegiem z pogranicza medycyny i estetyki. Zęby z biegiem lat tracą swoją naturalną biel, powodem jest kolorowe jedzenie, picie kawy i herbaty, a także palenie papierosów. Wprawdzie w aptece możemy odnaleźć sporo preparatów, które pomagają w utrzymaniu bieli zębów poprzez usuwanie części przebarwień, jednak wiele z nich może wywołać podrażnienia, a nawet uszkodzić szkliwo. Niestety zwykła szczoteczka do zębów nie pomoże w usunięciu przebarwień, które wniknęły głęboko w strukturę zęba. Tylko profesjonalny zabieg przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym zapewni długotrwały efekt, a także łagodne wybielanie bez ryzyka uszkodzenia szkliwa czy dziąseł.

 

Dlaczego warto wybielać zęby u stomatologa?

 

 
Wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje uszkodzenia zębów.

Przed kwalifikacją zębów do wybielenia doświadczony personel ocenia ich stan i dobiera najlepszy sposób
wybielenia. Zęby kwalifikujące się do zabiegu muszą być bez ubytków przyszyjkowych i próchnicowych, a także oczyszczone z kamienia i osadu. Przed zabiegiem zabezpieczane są tkanki miękkie przed drażniącym działaniem środków wybielających, a stężenie środka wybielającego jest tak dobrane, aby po zabiegu pacjent mógł się pochwalić bielszym uśmiechem bez żadnych podrażnień.

Pacjenci dzisiaj mogą wybierać spośród wielu metod wybielających, jak szyny wybielające wykonane przez stomatologa czy lampy LED, jednak żaden z tych zabiegów nie jest tak skuteczny, jak system Beyond®, który łączy metodę LED i technologię ultradźwiękową. To doskonała alternatywa dla osób, których zęby zostały
przebarwione przez spożywanie kawy, herbaty, palenie papierosów, plamy fluorowe, a także zażywanie
antybiotyków z grupy tetracyklin i zmiany genetyczne, gdzie są warunki, by zmienić kolor na jaśniejszy.

WIĘCEJ
Za pomocą rewolucyjnego akceleratora trzeciej generacji Beyond® Polus Advanced przeprowadzamy profesjonalne wybielanie zębów w Krakowie. Dzięki temu możemy zaproponować krótki zabieg wybielający w maksymalnym komforcie, którego efektem są znacznie lepsze rezultaty od innych metod wybielających.

 

Zabieg Beyond® w praktyce

 

Wybielanie zębów Beyond® to jednorazowy zabieg standardowo trwający średnio 30 minut, przy czym należy pamiętać, że czas zabiegu jest indywidualnie dobierany do rezultatów, jakie pacjent chce osiągnąć, oraz stanu zębów. Podczas zabiegu na powierzchnię zębów nakładany jest specjalny żel wybielający zawierający nadtlenek wodoru i inne składniki, które m.in. zmniejszają wrażliwość. Następnie aktywowane jest światło akceleratora, dzięki czemu żel szybko przechodzi przez szkliwo do zębiny i tam związki nadtlenku wodoru utleniają się, widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniają się. W efekcie zęby stają się białe i lśniące
 

Zalety wybielania Beyond®

 
Największą zaletą tej metody jest fakt, że wystarczy tylko jeden zabieg trwający około 30 minut, aby cieszyć się jego efektami nawet przez 2 lata (czas zabiegu zależy jest od trybu życia pacjenta).

Dzięki Beyond® możesz rozjaśnić zęby od 5 do 14 odcieni w skali VITA. Metoda ta jest aż o 30% bardziej efektywna w porównaniu do wybielania szynowego i nieporównywalnie bardziej skuteczna niż inne nieprofesjonalne metody wybielające, np. preparatami z apteki. Ponadto prawie o 50% zmniejsza ryzyko wystąpienia wrażliwości pozabiegowej, a wybielone zęby nie pochłaniają barwiących substancji. Dodatkowo światło emitowane przez akcelerator niszczy 99% bakterii w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia. Warto więc rozważyć tę metodę, jeśli zależy Ci na szybkich i długotrwałych efektach, a także na zdrowiu własnych zębów.