SPRZĘT MEDYCZNY

Sprzet medyczny firmy
ADEC

 

Doskonały amerykański sprzęt dentystyczny świadczy o chęci oferowania pacjentom opieki na najwyższym poziomie, pozwalający utrzymać komfort pracy dla pacjenta oraz lekarza.

Fotele stomatologiczne Adec charakteryzuje niezawodność i amerykańska ergonomia. Dla pacjenta oznacza to wygodę podczas wizyty oraz bezpieczeństwo i gwarancję sprawnie przeprowadzonej wizyty. Czy wiesz, że nieergonomiczny sprzęt bezpośrednio wpływa na brak komfortu pracy lekarza, a jego zmęczenie to zwiększone ryzyko błędu w leczeniu?

Pantomograf firmy
CareStream z przystawką cefalometryczną

 

Carestream 8000C to pierwszy w pełni cyfrowy panoramiczny aparat cefalometryczny, wykonujący zdjęcia cefalo techniką one shot.

To innowacyjne rozwiązanie powoduje, że czaszka pacjenta jest tylko raz naświetlana i to przez ułamek sekundy. W rezultacie ryzyko zakłóceń jest mocno ograniczone, a komfort pacjenta zostaje znacznie podwyższony.

Wykonane zdjecia mogą być zapisane na płycie DVD lub przesłane bezpośrednio do systemu w celu wykonania analizy cefalometrycznej.

Nowoczesny cyfrowy sprzęt radiologiczny, to również twoje bezpieczeństwo. Tylko takie aparaty rentgenowskie emitują najniższą efektywną dawkę promieniowania oraz posiadają możliwość redukcji dawki odpowiednio do wieku oraz wagi pacjenta. Starannie i precyzyjnie przygotowane osłony radiologiczne gwarantują Twoje bepieczeństwo również gdy przebywasz w poczekalni.

Lampa wybielająca
firmy Beyond

 

Akcelerator Beyond® Polus Advanced jako jedyny dostępny na rynku akcelerator hybrydowy łączy trzy systemy: lampy halogenowe i LED oraz technologię ultradźwiękową, dzięki czemu proces wybielający trwa krócej i uzyskuje się znacznie lepszą stabilizację odcienia. Lampa nie wydziela ciepła ani szkodliwych promieni UV – aby uniknąć generowania ciepła, sprzęt został wyposażony
w czujnik temperatury i system chłodzenia. Ulepszone ramię sprzętu pozwala regulować głowicę akceleratora w celu uzyskania lepszego komfortu podczas zabiegu. Operator wybiera ustawienia na monitorze dotykowym, dzięki któremu pacjent może również kontrolować proces wybielania.

System wybielania Beyond® umożliwia wybielenie pojedynczego zęba oraz całych łuków zębowych od 5 do 14 odcieni w skali VITA (moc wybielania dostosowywana jest do indywidualnego pacjenta), co sprawia, że jest aż o 30% skuteczniejszy od wybielania szynowego. Zimne, niebieskie światło niszczy 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia,
a wbudowana lampa polimeryzacyjna LED o podwójnej długości fal umożliwia utwardzanie kompozytów dentystycznych i wypełnień stomatologicznych oraz polimeryzację płynnego koferdamu.

System Beyond® Polus Advanced został wyróżniony najwyższą notą przez amerykańską instytucję The Dental Advisor, zajmującą się kliniczną oceną sprzętów dentystycznych, oraz został wybrany najlepszym urządzeniem w swojej kategorii na świecie na rok 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017.

Skaner wewnątrzustny Shining 3D Aoralscan 3

 

Shining 3D Aoralscan 3 to najnowszy ultraszybki skaner wewnątrzustny który jest przeznaczony do skanowania jamy ustnej i zębów pacjenta w celu uzyskania precyzyjnego i dokładnego obrazu w 3D. AORALSCAN 3 został opracowany z myślą o lekarzach dentystach oraz technikach dentystycznych, którzy wymagają precyzyjnych i dokładnych danych do projektowania protez, koron, mostów, nakładek i innych elementów protetycznych.

Innowacyjne oprogramowanie do analizy
Wraz z oprogramowaniem do analizy danych, skaner Shining 3D oferuje możliwość wykonywania dokładnych pomiarów, obserwacji i planowania leczenia. Skaner oferuje także możliwość udostępnienia uzyskanych danych.

Nieporównywalna ergonomia pracy
Skaner Shining 3D jest lekki i mobilny, co pozwala na ergonomiczną pracę oraz łatwe przenoszenie. Ponadto, skaner jest w pełni zintegrowany z innymi urządzeniami SHINING 3D, takimi jak drukarki 3D, co umożliwia wytwarzanie precyzyjnych i dostosowanych elementów protetycznych. Wykorzystuje on technologię światła strukturalnego, dzięki czemu może dokładnie zarejestrować każdy szczegół w jamie ustnej.

Wszystkie te cechy sprawiają, że skaner AORALSCAN 3 jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla dentystów i techników dentystycznych, którzy szukają precyzyjnych, szybkich i nieinwazyjnych sposobów na uzyskanie dokładnych danych dotyczących jamy ustnej pacjenta.