LECZENIE

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

PROFILAKTYKA

Pod słowem profilaktyka mieszczą się zabiegi zapobiegające próchnicy i chorobom przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb, w tym tkanek miękkich.
Zaliczamy do nich czyszczenie zębów z kamienia i osadów, polerowanie zębów i wypełnień, mające na celu zmniejszenie przylegania bakterii, lakowanie zębów oraz najróżniejsze sposoby fluoryzacji.

Lakowanie jest to zabezpieczenie bruzd zębów specjalnym twardniejącym półpłynnym preparatem, po uprzednim poszerzeniu bruzd, co ma zapobiec próchnicy. Zabieg jest dedykowany młodocianym pacjentom, których świeżo wyrżnięte zęby są bardzo podatne na próchnicę, a nie opanowali jeszcze perfekcyjnie techniki szczotkowania zębów.

Lakierowanie oraz inne sposoby fluoryzacji najczęściej stosujemy tuż po czyszczeniu zębów aby zminimalizować ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej, a także profilaktycznie przy zwiększonej tendencji do próchnicy.

Czyszczenie zębów ma na celu usunięcie kamienia- zmineralizowanego produktu bakteryjnego, oraz osadów- pozostałości barwników z pożywienia. Do tego celu w Ortodenti stosujemy ultradźwięki, ręczne kirety( skrobaczki), gładziki oraz piaskarkę.

U pacjenta noszącego aparat ortodontyczny stały zaleca się zabieg higienizacji co około 4 miesiące, u innych pacjentów co pół roku.
Higienizację w Ortodenti przeprowadzają doświadczone i fachowe higienistki. Jest możliwość przeprowadzenia zabiegu przez lekarza, jeśli są do tego wskazania.