Czy zakładanie i noszenie aparatu boli?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wordpress/wp-content/plugins/q-and-a-focus-plus-faq/inc/functions.php on line 210

Leczenie ortodontyczne ogólnie jest uznawane za niebolesne. Zakładanie i zdejmowanie aparatu nie boli. Jednak są okresy w leczeniu aparatem stałym, które nie należą do najprzyjemniejszych. Najczęściej tuż po założeniu aparatu trudny jest pierwszy tydzień. Błona śluzowa policzków i warg oraz język muszą przyzwyczaić się do nowych elementów w jamie ustnej.

Każdorazowa aktywacja aparatu, czyli dodanie nowej siły działającej, powoduje maksymalnie 3-dniowy dyskomfort. Szczególnie wrażliwym pacjentom poleca się przyjąć jednorazowo lek przeciwbólowy z powszechnie dostępnych w aptece. Przejściowo na drażniące elementy aparatu nakleja się specjalny ortodontyczny wosk ochronny.

Samo noszenie aparatu jest całkowicie bezbolesne. W pierwszym okresie mogą wystąpić bóle przy zagryzaniu warg czy ściskaniu zębów, ale później wszelkie niedogodności mijają.


← Pytania i odpowiedzi