Sprzet medyczny firmy ADEC

Doskonały amerykański sprzęt dentystyczny świadczy o chęci oferowania pacjentom opieki na najwyższym poziomie, pozwalający utrzymać komfort pracy dla pacjenta oraz lekarza. 

Fotele stomatologiczne Adec charakteryzuje niezawodność i amerykańska ergonomia. Dla pacjenta oznacza to wygodę podczas wizyty oraz bezpieczeństwo i gwarancję sprawnie przeprowadzonej wizyty. Czy wiesz, że nieergonomiczny sprzęt bezpośrednio wpływa na brak komfortu pracy lekarza, a jego zmęczenie to zwiększone ryzyko błędu w leczeniu?

Pantomograf firmy CareStream z przystawką cefalometryczną

Carestream 8000C to pierwszy w pełni cyfrowy panoramiczny aparat cefalometryczny, wykonujący zdjęcia cefalo techniką one shot.

To innowacyjne rozwiązanie powoduje, że czaszka pacjenta jest tylko raz naświetlana i to przez ułamek sekundy. W rezultacie ryzyko zakłóceń jest mocno ograniczone, a komfort pacjenta zostaje znacznie podwyższony.

Wykonane zdjecia mogą być zapisane na płycie DVD lub przesłane bezpośrednio do systemu w celu wykonania analizy cefalometrycznej.

Nowoczesny cyfrowy sprzęt radiologiczny, to również twoje bezpieczeństwo. Tylko takie aparaty rentgenowskie emitują najniższą efektywną dawkę promieniowania oraz posiadają możliwość redukcji dawki odpowiednio do wieku oraz wagi pacjenta. Starannie i precyzyjnie przygotowane osłony radiologiczne gwarantują Twoje bepieczeństwo również gdy przebywasz w poczekalni.

Lampa wybielająca firmy Beyond

Zabieg wybielający zęby BEYOND POLLUS  pozwala na pozbycie się przebarwień podczas jednej wizyty, przywracając biały uśmiech w zaledwie 30 minut, jednak jego długość może być sprawą indywidualną i  różnić się w zależności od przypadku. Efektem wybielania systemem stosowanym w gabinecie jest poprawa od 5 do 14 odcieni w skali VITA. Metoda ta jest 30% bardziej efektywna od wybielania szynowego i nieporównywalnie skuteczniejsza od pozostałych metod. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powietrznię zębów,a następnie aktywowaniu go przez światło akcelatora .

Nowoczesne wybielanie jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje uszkodzenia zębów, polega ono na rozjaśnieniu koloru zębów oraz usunięciu przebarwień z koron wszystkich lub wybranych zębów.

Aby zabieg był całkowicie bezpieczny przed wybielaniem Państwa zęby oraz jama ustna muszą zostać zbadane przez stomatologa, który oceni przede wszystkim jakość Państwa wypełnienień oraz uzupełnień protetycznych. Przed samym zabiegiem zaleca się wykonanie higienizacji jamy ustnej.